Добре, коли у вас покупка, налаштування та використання 3G модему іде своєю чергою, без будь-яких проблем. Але деякі користувачі стикаються з неприємною несподіванкою, коли пристрій раптом через якусь причину перестає працювати. Що ж робити?

 

Ситуація неприємна, але не поспішайте викидати модем на смітник, особливо якщо у нього не закінчився гарантійний термін. Якщо ви не майстер з ремонту модемів і не знаєте, що з ним могло статися, не потрібно його розбирати, колупати і перепаювати. Залишіть цю мороку професіоналам і віднесіть пристрій до сервісного центру. Якщо ж ви нічого не втрачаєте і гарантія вже закінчилася, а вам прям сильно хочеться розколупати і подивитися що ж там усередині сталося, то прочитайте про найпоширеніші причини, з яких модеми виходять з ладу.


Чи не працює модем: хто винен?

Не дивно, але велика і могутня статистика свідчить, що до 70% поломок припадає на провину господарів, які не дотримувалися умов експлуатації, 25% припадає на перепади напруги в електромережі та стабілізуючих елементів живлення і всього 5% випадків - це заводський шлюб, зношування шлейфів USB, закінчення резерву акумуляторної батареї, програмні збої через проникнення вірусу у вашу ОС.

Ми хотіли б приділити особливу увагу саме більшій частині поломок, виною яких стає людська недбалість.

Найпоширеніші причини поломок

Отже, тепер розглянемо ТОП поширених поломок, до яких призводить недотримання умов експлуатації обладнання.

Перелом шлейфу

Найчастіше це відбувається через механічний вплив на сам шлейф. Найпоширеніші випадки:

  • Системний блок знаходиться під столом і іноді 3G модем отримує ногою. Іноді така ситуація навіть призводить до розколу корпусу.
  • Використання 3G модему на ноутбуці. Ставимо його на коліна, знову ж таки зачіпаємо руками, а іноді можна навіть впустити або кинути ноутбук на диван, за що порваний шлейф вам забезпечений.
  • Активні домашні тварини чи не менш активні домочадці, найчастіше діти. Пограти, впустити, наступити, сісти, облити водою або покусати. У результаті отримуємо сліди від зубів і кігтів на корпусі, потрапляння пилу і вологи усередину, механічні пошкодження нутрощів.
  • Просте зношування. Постійне включення-вимикання, "втикання" та "витикання", сили тертя роблять свої справи. Це також може призвести до зношування шлейфу.

Цих проблем можна уникнути, якщо використовувати USB подовжувач.

  • Самостійне виготовлення антен. Антенна, що посилює, може вирішити таку проблему як недостатній сигнал мережі. Багато саморобчин хочуть самі собі зробити антену, хоча купити посилюючу антену не коштує великих грошей. Як не дивно, більшість описаних в інтернеті антен розраховані з великою похибкою і помилками. Це призводить до перегорання в 3G модемі інтегральної частини схеми, що відповідає за прийомопередавальний тракт. Простою мовою - згоряє приймач і передавач пристрою. І гарантійний ремонт таких випадків не покриває. Тож вибір за вами.
  • Апаратний вихід з ладу 3G модему через перепади напруги. На жаль, від цього ніхто не застрахований. Але захиститися від цієї проблеми можна також досить легко - встановити блок безперебійного живлення зі стабілізатором.
  • Віруси. Так, вони впливають негативно не тільки на ваш ПК, але і іноді проникненням в модем вірусу і знищення даних, які необхідні для роботи гаджета. Але й це питання можна вирішити, звернувшись до магазину представника оператора 3G інтернету.

Бережіть свої модеми і вони ще довго будуть служити вам!