Багато людей досить далекі від мережевих технологій, воліючи триматися від них подалі. Але, на жаль, іноді настає момент, коли ви залишаєтеся вдома або в офісі віч-на-віч з роутером, а інтернету немає. Потрібно щось вирішувати, адже інакше ви залишитеся без підключення. Робота стоїть, фільми не виглядають – жодної цивілізації.

Отже, щоб уникнути перенесення в «кам'яне століття» без інтернету та відео з YouTube, дочитайте до кінця цю статтю, в якій ми зібрали корисні поради та відповіді на найпоширеніші питання, з якими зустрічаються користувачі, далекі від мережі.

Підключення проводів: порти WAN та LAN, їх відмінності


Всі, напевно, хоч раз у житті чули такі абревіатури, як WAN і LAN. Що перше, що друге – назви портів, які розміщуються на ваших роутерах. Почнемо по порядку. WAN або Wide Area Network – це ваш інтернет. Цей роз'єм призначений для того, щоб підключати кабель вашого інтернет-провайдера. Саме від нього роутер отримує інтернет. Практично у всіх роутерах цей роз'єм позначений синім кольором і виглядає наступним чином:

Найчастіше виробники навіть підписують його. Щоб перевірити підключення кабелю, на пристрої зазвичай є світлові індикатори, які вказують на те, що кабель видно роутером.
Порт LAN, або Local Area Network – це вже локальна мережа. Через нього здійснюється підключення різних комп'ютерів та інших пристроїв, що знаходяться в будинку чи офісі через кабель мережі. На одному роутері може бути кілька портів LAN. Вони зазвичай позначені жовтим кольором і мають такий вигляд:

Таким чином, якщо у вас виникли бездротове підключення, тоді варто подивитися, чи підключений через WAN порт кабель. Часто провайдери просять перезавантажити роутер, вийнявши та вставивши назад кабель у WAN роз'єм.

Пароль Wi-Fi, IP-адреса, MAC-адреса та логін: що це таке і де це шукати?


Як тільки ви придбали роутер і вирішили його налаштувати або підключитися до вже існуючої мережі, вам доведеться ввести налаштування пристрою. Де їх шукати? Все досить просто - практично всі виробники розміщують цю інформацію безпосередньо на корпусі.
Розглянемо докладніше інформацію, яку можна переглянути на роутері.

  1. SSID: назва бездротової мережі. Воно необхідне насамперед у тому, щоб ідентифікувати свою чи іншу потрібну мережу серед інших. Якщо ви не змінювали назву при встановленні, вона може мати формат компанії-виробника пристрою.
  2. Пароль: він Wireless Password, PIN і WPS/PIN. Заводський пароль написано на наклейці, яка знаходиться на торці роутера. Стандартний пароль має 8 цифр, але це необов'язково.
  3. IP, веб-адреса: потрібна для входу в меню налаштувань. Зазвичай виглядає у вигляді числового ряду, на кшталт такого: 192.161.0.1.
  4. Ім'я користувача: заводські імена, які потрібно вказати під час реєстрації пристрою.
  5. MAC-адреса: потрібна, якщо провайдер прив'язує MAC-адреси.
  6. Модель роутера: потрібна для пошуку оновлення.
  7. H/W Ver: версія прошивки, встановлена заводом.

Ось і все, що вам може стати в нагоді для того, щоб розібратися з домашніми роутерами. А якщо ви ще не знаєте, який маршрутизатор вам найкраще підійде, наш технічно відділ поспішає порадити якісні, зручні в управлінні роутери: