Покоління тих, кому зараз за 20 добре пам'ятають розвиток поколінь мобільного інтернету. Покоління 1G пройшло повз нас, т.к. воно не було поширене повсюдно і навіть не мало на увазі передачі інформації, але ось неймовірно повільний 2G, досі найбільш поширений в Україні 3G і 4G, який нещодавно увірвався до нас. Але технології йдуть семисильними кроками і вже скоро до нас на простори планує зайти, а швидше навіть залетіти 5G. Чим же примітне це покоління і в чому його особливості, ми намагатимемося розповісти нижче.


Покоління 5G – новий крок у розвитку бездротових мереж

На сьогоднішній день ми знаємо та користуємося чотирма поколіннями мобільного зв'язку. Але оператори за підтримки вендорів вже активно тестують можливості п'ятого покоління. Їхній комерційний розквіт вже досить близький і намічається на 2020 рік. Нещодавно люди почали активно використовувати 4G, а вже всі готуються зустрічати новий стандарт. Але, насправді минуло не так уже й мало років. Кожне покоління з'являлося приблизно 10 років після його попередника. Таким чином, можна відстежити таку картину:

Поява 1G припала на початок 80-х років, 2G на початок 90-х, у 00-х з'явився 3G і в 2009-му зайшов 4G. Тому цілком логічно очікувати на появу нового покоління до 2020 року.

З появою цього стандарту насупить новий етап розвитку технологій, який дозволить розширити можливості доступу до Інтернету, а саме це відбуватиметься через мережі радіодоступу.


Стандартизацією мереж мобільного зв'язку 2G, 3G, 4G та 5G займається партнерський проект зі стандартизації систем 3G, 3rd Generation Partnership Project, 3GPP. У 2017 році 3GPP офіційно заявила, що наступне покоління мобільного зв'язку носитиме назву 5G. Крім того, стане офіційною назвою наступного покоління мобільного зв'язку. Проект також презентував новий офіційний логотип стандарту зв'язку.


Які завдання зможе вирішити технологія 5G?

Завдяки впровадженню технології 5G буде можливим зростання мобільного трафіку, збільшення числа пристроїв, що підключаються до мережі. Крім того, завдяки 5G скоротяться затримки для реалізації нових послуг, а також вирішиться питання нестачі частотного спектру.


Послуги, що надаються 5G

5G є надширокосмуговим мобільним зв'язком (Extreme Mobile Broadband, eMBB), за допомогою якого стане можливим передача «важкого» контенту. Крім того, буде здійснено масовий міжмашинний зв'язок, або Massive Machine-Type Communications, mMTC, простими словами - ультравузькосмуговий зв'язок. Також 5G дозволить вирішити питання затримок, зробивши їх максимально низькими. А швидкість передачі даних становитиме до 20 Гбіт/сек.

5G зробить великий крок на шляху масового впровадження безпілотного транспорту.

Але це все буде лише у 2020-му, а доки 5G не дійшла до України, підзарядіться 3G/4G роутерами і модемами, які дозволять вам завжди залишатися на зв'язку.