Купуючи Wi-Fi-роутер додому або в офіс, мало хто з нас дійсно вивчає всі характеристики пристрою та шукає його приховані здібності. Зазвичай, ми купує роутери для бездротового доступу до інтернету, а решта нас мало цікавить. І дуже дарма, треба сказати. Адже наші маршрутизатори приховують у собі низку корисних функцій, про які ми навіть не здогадуємось.

Сьогодні ми розповімо про те, що приховують від нас домашні роутери і як цим користуватися. Варто сказати, що не потрібно бути комп'ютерним генієм, качати додатковий софт і перепрошувати маршрутизатор. Отже, кілька лайфхаків для домашніх роутерів.


Підключаємось до сусідського Wi-Fi

Часто буває так, що до нашого будинку чи квартири добиває сигнал сусідського Wi-Fi чи мережі з якогось близького закладу, наприклад, кав'ярні. Насамперед вам спадає на думку думка підключитися від смартфона або ноутбука. Але не варто поспішати. Ви можете підключитися до мережі через свій роутер та роздавати собі цей інтернет. Така функція називається WISP, або бездротовий провайдер. Вона має ряд переваг, які ви точно оціните:

  1. Висока якість сигналу: підключення з роутера дасть вам стабільніший і потужніший сигнал, ніж якщо ви підключитеся через смартфон або ноутбук. Таким чином, якщо через мобільні девайси буде одна-дві палички, то роутер видасть повну мережу.
  2. Безпека: Підключаючись до незнайомої мережі, ви ніколи не знаєте, наскільки це безпечно. Якщо ви здійснюєте підключення до чужого Wi-Fi через роутер, то вбудовані засоби захисту убезпечать вас від можливих небезпек.
  3. Автоматичне підключення резервного з'єднання. Буває, що на лінії того чи іншого провайдера трапляються аварії, через які ви на кілька годин позбавлені інтернету. Але якщо ви підключені до чужої мережі, роутер автоматично підключиться до неї, а ви і не помітите, що щось не так.
  4.  Резервний інтернет із вашого смартфона: Коли виникають проблеми з інтернет-з'єднанням, ми можемо використовувати смартфон як точку доступу. Підключивши його як «бездротовий провайдер», ви зможете користуватися стабільною мережею на всіх девайсах.

Налаштовуємо функцію WISP на своєму роутері

Спочатку варто зрозуміти, чи передбачена у вашому пристрої функція «бездротового провайдера». Усі налаштування виконуються через вбудований веб-конфігуратор вашого роутера.

У налаштуваннях роутера «Інтернет» необхідно активувати режим WISP. Для різних пристроїв шляху різняться, тому для кожної моделі потрібно переглядати свої мануали.


Ось такий невеликий, корисний лайфхак для тих, хто хоче знати, вміти та користуватися більшими можливостями, ніж звичайні користувачі.

А якщо ви ще не вибрали собі роутер, пропонуємо заглянути до нас у магазин. Напередодні новорічних свят, ми готуємо для вас вигідні пропозиції: 3G роутери та 4G роутери.