Так, це не фейк. Якщо вам здавалося, що цього ніколи не станеться, то тепер це вже найближче майбутнє. І незабаром ми зможемо користуватися високошвидкісним 4G інтернетом від Інтертелеком. За офіційними даними компанії, вже понад 30% базових станцій (БС) "Інтертелекому" вже можуть працювати зі стандартом LTE. І це лише початок!

Відмовитися від рідних частот

Інтертелеком має намір подавати заявку на 4G-ліцензію, але для цього CDMA-оператору доведеться відмовитися від деякої частини тих радіочастот, які компанія в даний час використовує для CDMA-зв'язку. Ця інформація стала відома від заступника директора Інтертелекому Олексія Хахлюка.


Хахлюк каже, що поява нового покоління мережі в Інтертелекому в даному спектрі відбувається на підставі статті 40 Закону про РЧР та за ціною, встановленою Постановою Кабміну №200 від лютого 2006 року.

При цьому компанія зберігає досить великий обсяг своїх радіочастот ресурсу для того, щоб обслуговувати своїх існуючих абонентів CDMA-850.

 

 

Президент України Володимир Зеленський нещодавно видав указ про те, що до 1 серпня цього року необхідно звільнити спектр частот 790-862 МГц, що не стосується Інтертелекому. Указ говорить про те, щоб радіотехнології (військові і телевізійні), що займають спектр під 3G/4G інтернет, були згорнуті. А сама технологія CDMA EV-DO, за словами Хахлюка, відноситься до 3G за міжнародною класифікацією.

Ще на початку червня представників компанії Інтертелеком було запрошено на зустріч із заступником керівника Апарату Президента України разом з головою Національної Комісії з регулювання в галузі зв'язку та інформатизації Олександром Животовським, членами НКРЗІ, а також керівництвом наступних мобільних операторів Київстар, Vodafone Ukraine та lifecell.

Головна тема зустрічі – це проблеми прискорення розвитку мобільного інтернету в Україні. Під час зустрічі Борис Акулов президент Інтертелеком повідомив про кампанію з підготовки до переходу на нові інтернет технології в діапазонах 800-900 МГц.

Чи відобразиться це на тарифах інтернет, поки незрозуміло.

Реакція операторів

У Vodafone знаходять рух в цілому правильно - ресурси треба перерозподіляти і використовувати для нових технологій. Але переживають за короткий термін. "Обмін частотами між операторами - процес трудомісткий, що вимагає годинників, перемикань обладнання та переналаштування мереж у всіх регіонах, і залежить не тільки від нас", - каже Вікторія Рубан, директор з корпоративних комунікацій червоного оператора.

Lifecell побачив в указі комплексний підхід до вирішення проблеми. У прес-службі сказали, що документ передбачає необхідність звільнення спецкористувачів та телебачення радіочастотного ресурсу та продовження діалогу про дефрагментацію в 900-му діапазоні.

"Головне - указ передбачає, що ліцензування відбуватиметься за Європейськими принципами: об'єктивний, пропорційний та прозорий механізм із забезпечення конкуренції на ринку", - коментує прес-служба lifecell.


У Київстарі залишається питання журналістів без відповіді. Голова НКРЗ Олександр Животовський, з яким план дій начебто як узгодження, але поки що теж нічого не відомо.

Але найголовніше, що не варто турбуватися, можна сміливо купити 4G модем і користуватися інтернетом.