Коли ми хочемо організувати вдома бездротову мережу, ми маємо вибір: скористатися роутером, який дає провайдер або купити самостійно. У першому випадку це зазвичай пристрій з базовими функціями підключення до мережі, що часто не задовольняє потреби користувача. Тому ми вирушаємо до найближчого магазину електроніки або копаємо простори інтернету в пошуках чогось більш надійного, швидкого, функціонального. Ми виділили п'ять основних моментів, на які варто звернути увагу під час вибору роутера.

Підтримка функцій модему

Спочатку вирішуємо, чи потрібний вам взагалі модем. Багато українських провайдерів надають абонентам фіксований широкосмуговий доступ до інтернету за певною виділеною лінією. Простіше кажучи, прокладається кабель, який ви можете безпосередньо приєднувати до комп'ютера або ноутбука. У цьому випадку роутер потрібен для того, щоб налаштувати домашню мережу, що складається з декількох пристроїв (ПК або ноутбуки), або для організації Wi-Fi точки. Тоді модем не знадобиться.

Але, якщо домашній інтернет працює за технологією ADSL, тоді лінія, що йде в будинок, спочатку підключається через модем. Останній, у свою чергу, роздає інтернет по дому. Як і у випадку з роутерами, провайдери надають новим абонентам прості модеми, але ви можете придбати потужні 3G/4G модеми за доступною ціною.

Напевно, у вас закралося питання: "А для чого брати і модем, і роутер?". Саме тому, при використанні ADSL-інтернету, краще придбати роутер вже з вбудованим модемом.

Подивитися роутери можна тут.

Протоколи мережі Wi-Fi

Відкриваємо технічні характеристики роутера і дивимося на стандарт передачі. Сучасні роутери повинні підтримувати протокол IEEE 802.11. Цей протокол дозволяє передати дані швидкості до 600 Мбіт/с. Вчіть те що, що у країні найпоширеніша швидкість передачі до 100 Мбіт/с. Таким чином, протоколу 802.11 цілком вистачить для забезпечення якісної роботи Wi-Fi.

Прошивки та налаштування безпеки

Переходимо на офіційний сайт виробника та дивимося, як часто виходять нові прошивки. Чим частіше вони виходять, тим вища ймовірність того, що вашу мережу спробують зламати зловмисники. Краще не купувати пристрої, які не мають більшої підтримки розробників. Зазвичай це старі моделі чи якісь невідомі бренди.

Підтримка стандартів 3G/4G

Це необов'язково, але все ж таки є невеликим бонусом. Роутер, що підтримує 3G/4G Інтернет - це ідеальний варіант для тих, хто не має можливості провести інтернет по кабелю. Тобто. це актуально для тих, хто мешкає у селах, приватних секторах, приміських районах. Завдяки постійному зростанню покриття 3G/4G, ви можете комфортно користуватися мережею з будь-якого пристрою.

Зовнішні антени

Тут все простіше простого. Чим більше тим краще. Якість WI-Fi, що роздається безпосередньо залежить від їх кількості. Якщо у вас великий будинок, то кількість антен дозволить покрити велику житлову площу. Якщо ж ви живете в квартирі, то можна обійтися і без них.


Сподіваємось, вам допомогли наші поради. Вибирайте якісні роутери та користуйтесь інтернетом без кордонів!